Marka bir ürün veya bir hizmetin kimliğidir.

Marka; bir isim, harf, rakam, şekil, renk ile oluşturulabilir. Önemli olan sektöründe, emsallerinden bir ayırt edicilik yaratmasıdır.

Nasıl ki bir bebek doğduğunda, ilk iş ona isim bulup kimlik çıkartmaksa, ticari hayata atılmak isteyen bir şahıs veya firmanın da yapması gereken ilk iş bir marka bulmak ve markanın tescilini sağlayarak koruma altına almaktır.

Marka tescil konusu ülkemizde maalesef geri plana atılmaktadır. Her zaman için öncelik sermayeye ve görsellere verilmektedir. Halbuki unutulmamalıdır ki, bugün restoran açan bir firma, tabelasından, iç dekorasyonu ve Amerikan servisine kadar marka ismini her yerde kullanmaktadır. Ve amaç tabi ki tüketicinin zihnine yer edinmektir.

Ama marka tescil konusunda sorun yaşayan, tescilli olmayan markasının aynısı veya benzeri aynı sektörde tescilli olan bir marka olması halinde ve asıl hak sahibi ile karışıklık çıkması ve sorun yaşanması halinde sonuç her zaman marka değişikliğine kadar gitmektedir.

Henüz sektöre adım atmış ve yeni yeni ismini duyuran bir firmanın markasını değiştirmek zorunda kalması, aslında birçok yatırıma ve reklam sürecine de sıfırdan başlamasına sebebiyet vermektedir.

Gordion Patent olarak, müvekkillerimize doğru ve tescile uygun markalar konusunda araştırma yapmak ve tescille süreçlerine sonlandırmaya ve devamında benzer markaların da oluşumuna engel olmaya kadar tüm bu konularda yardımcı olmaktayız.

Marka Tescilinde yetkili tek otorite Türk Patent ve Marka Kurumu olup, işlem talepleri yetkili Kurum nezdinde gerçekleştirilmektedir.

Marka tescil işlemleri ile ilgili sorularınız için iletişim formunu doldurabilir ya da detaylı bilgi için firmamız ile irtibat kurabilirsiniz.

Bilgi verebilmemiz için sizi aramamızı ister misiniz?

Size ulaşabileceğimiz iletişim bilgilerinizi paylaşın, patent ve marka tescili hakkında tüm sorularınızı cevaplamak için arayalım.

Gordion Patent'e hoşgeldiniz.