Bir çok kişi sektörümüzde, markamın patentini almak istiyorum talebi ile karşımıza çıkmaktadır. Markamın patentini almak istiyorum diyen kişi, çoğunlukla markasının tescilini sağlamak istemektedir.

İsim hakkı ise yine marka tescil işleminin farklı tabirlerinden biridir.

Marka tescili, sektörel koruma sağlamakla birlikte, üretim veya hizmet konusunda kullandığınız markanın tescil başvurusunun Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılması ile sağlanmaktadır.

Marka tescil işlem süreci, sektörünüzde markanızın araştırılması ile başlamakta, markanızın tescile uygun olması halinde ise başvurunuzun Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılması ile resmiyet kazanmaktadır. Yalnız başvurunun yapılması maalesef yeterli değildir. Marka başvurusunun şeklen incelenmesi ve mutlak red nedenleri kapsamında değerlendirilmesi akabinde, markanın ilanına karar verilir ve ilan süreci sonunda bir itiraz gelmemesi halinde, marka tescil kararı çıkar ve belge ücretinin ödenmesi ile markanız tescil edilmiş olur.

Gordion Patent, süreç takibi ve yönetimi konusunda uzman ekibi ile sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi verebilmemiz için sizi aramamızı ister misiniz?

Size ulaşabileceğimiz iletişim bilgilerinizi paylaşın, patent ve marka tescili hakkında tüm sorularınızı cevaplamak için arayalım.

Gordion Patent'e hoşgeldiniz.