Marka isim hakkı dediğimiz işlem aslında marka tescilidir.

Bir çok kişi, markamın patentini almak istiyorum talebi ile bizlere ulaşmaktadır. Markamın patentini almak istiyorum diyen kişi, çoğunlukla markasının tescilini sağlamak istemektedir.

Marka tescili, sektörel koruma sağlamakla birlikte, üretim, hizmet veya üretim ve hizmet konusunda kullandığınız markanın tescil başvurusunun Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılması ile sağlanmaktadır.

Marka tescil işlem süreci, sektörünüzün emtia listesinde karşılığı olan sınıfların belirlenmesi, belirlenen sınıflarda markanızın araştırılması ile başlamakta, markanızın tescile uygun olması halinde ise başvurunuzun Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılması ile resmiyet kazanmaktadır.

Marka tescili için, marka başvurusunun yapılması maalesef yeterli değildir.

Marka başvurusunun şeklen incelenmesi ve mutlak red nedenleri kapsamında değerlendirilmesi akabinde, markanın ilanına karar verilmesi ve ilan süreci sonunda bir itiraz gelmemesi halinde, marka tescil kararı çıkması ve belge ücretinin ödenmesi ile markanızın tescili kesinlik kazanmış olur.

Gordion Patent, süreç takibi ve yönetimi konusunda uzman ekibi ile sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Marka isim hakkı işlemleri ile ilgili sorularınız için iletişim formunu doldurabilir ya da detaylı bilgi için firmamız ile irtibat kurabilirsiniz.

Bilgi verebilmemiz için sizi aramamızı ister misiniz?

Size ulaşabileceğimiz iletişim bilgilerinizi paylaşın, patent ve marka tescili hakkında tüm sorularınızı cevaplamak için arayalım.

Gordion Patent'e hoşgeldiniz.