Patent Tescil ile Buluş ve Fikirlerinizi Koruyalım!

Patent tescil sistemi buluş sahiplerinin buluşlarını korumalarını ve belirli bir süre buluşları üzerinde üretme, kullanma, satma ve ithal etme gibi tekel hakkına sahip olmalarını sağlayan koruma çeşitleridir. Buluştan doğan tüm hakların yaratıcısı tarafından kullanılabilmesi ancak tescil işlemi ile mümkün olmaktadır. Tescilden önce ilgili patentin Patent Sorgulama yapılarak benzerlerinin olup olmadığının araştırılması gerekmektedir.

Patent tescilinin, buluş sahiplerine tanıdığı tekel hakkı sonucunda elde edilen ekonomik kazançlar kişileri buluş yapmaya teşvik etmektedir. Böylece patent tescili teknolojik inovasyonu, rekabeti, yatırımı, teknoloji transferini teşvik etmekte ve bilginin yayılmasına katkıda bulunmaktadır.

Gelişmiş ülkelerin sanayi ve teknolojilerine bakıldığında yapılan AR-GE çalışmaları ve teknolojideki yeniliklerinin patent tescilleri ile paralel ilerlediği göze çarpmaktadır. Her geçen gün gelişmekte olan ülkemizde de, firmaların teknolojide ilerlemelerini sağlayan AR-GE çalışmaları, dolayısı ile patent tescilleri önem kazanmaktadır. Zaman, emek ve sermaye harcanan bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkan teknolojileri korumanın yolu patent tescilinden geçmektedir.

Gizlilik prensiplerine bağlı ve karşılıklı güven ile patent dosyalarınızın hazırlanmasında Patent mühendislerimiz ve Patent vekillerimiz hizmet vermektedir.

Detaylı bilgi için lütfen firmamız ile iletişime geçin.

Bilgi verebilmemiz için sizi aramamızı ister misiniz?

Size ulaşabileceğimiz iletişim bilgilerinizi paylaşın, patent ve marka tescili hakkında tüm sorularınızı cevaplamak için arayalım.

Gordion Patent'e hoşgeldiniz.