Marka devir işlemleri, tescilli bir markada yapılabildiği gibi, başvuru aşamasında olan ve işlemleri devam eden bir markada da gerçekleştirilebilir.

Marka bir mülk olmakla birlikte, devredilebilir, kiralanabilir, haciz bile edilebilir.

Marka devir işlemleri için öncelikli olarak devreden ve devralan yetkilileri, notere gitmeli ve noterde marka devir sözleşmesi imzalamalıdır.

Marka devir işlemleri için devir sözleşmesi kapsamı, devreden ve devralan bilgilerini ve devir işlemine konu markanın bilgilerini içermektedir.

Noter onaylı marka devir sözleşmesinin tamamlanması akabinde, ilgili sözleşme Türk Patent ve Marka Kurumuna marka devir işlemleri talebi başlığı altında, devir işlem harç bedelinin de ödenmesi koşulu ile online yapılmalıdır.

Yapılan işlem kurum uzmanları tarafından incelenecek ve herhangi bir eksiklik olmaması halinde işlem dosyaya yansıtılacak ve devir işleminin gerçekleştirildiğine dair elektronik imzalı bir evrak gönderilecektir.

Marka Devir İşlemleri ile ilgili sorularınız için iletişim formunu doldurabilir ya da detaylı bilgi için firmamız ile irtibat kurabilirsiniz.

 

Bilgi verebilmemiz için sizi aramamızı ister misiniz?

Size ulaşabileceğimiz iletişim bilgilerinizi paylaşın, patent ve marka tescili hakkında tüm sorularınızı cevaplamak için arayalım.

Gordion Patent'e hoşgeldiniz.