Tescilli olan bir marka için; tescilli marka sahibinin/sahiplerinin marka tescil belgesi üzerinde kayıtlı bulunan tüm ürün ve hizmetleri veya bazı ürün ve hizmetleri kısmi olarak bir başka kişi yada firmaya, marka üzerindeki haklarının tamamını yada bir kısmını noter vasıtasıyla devretmesi (satması) anlamındaki mülkiyet değişikliğidir.

İşlem görmekte olan bir marka için; tescil edilme yolunda işlem görmekte olan (henüz tescile bağlanmamış) markalarda devredilebilir. Marka sahibinin / sahiplerinin marka başvuru belgesi üzerinde kayıtlı bulunan tüm ürün ve hizmetleri veya bazı ürün ve hizmetleri kısmi olarak bir başka kişi yada firmaya, haklarının tamamının yada bir kısmının aşağıda bulunan örnek marka devir sözleşmenin noter kanalıyla devredilmesi şeklindeki mülkiyet sahibi değişikliğidir.

Noterden devredilen markaların mülkiyet değişikliğinin geçerli olabilmesi için, Türk Patent ve Marka Kurumuna müracaat edilerek marka siciline şerh düşürülmesi gerekmektedir.

Marka Devir İşlemleri ile ilgili sorularınız için iletişim formunu doldurabilir yada daha detaylı bilgi için merkez ofisimizle irtibat kurabilirsiniz.

Bilgi verebilmemiz için sizi aramamızı ister misiniz?

Size ulaşabileceğimiz iletişim bilgilerinizi paylaşın, patent ve marka tescili hakkında tüm sorularınızı cevaplamak için arayalım.