Tasarım tescil danışmanlık hizmeti, marka vekili veya patent vekili tarafından sunulan bir hizmettir.

Kimi zaman vekillik yetkisine sahip olmayan kişi veya firmalar da söz konusu işlem konusunda danışmanlık sunmaya çalışmakta ama çoğunlukla tasarım hak sahibinin, kaybına sebep olmaktadırlar.

Tasarım sahibi firmanın bu noktada haklarını koruyabilmesi için profesyonel bir destek alması çok önemlidir. Bunun için de öncelikli olarak tasarım tescil danışmanlığı konusunda tüm yetkilere sahip bir firma bulmak önem teşkil etmektedir.

İyi bir tasarım tescil danışmanlık firması, öncelikli olarak müvekkilin, başvurusu planlanan tasarımının araştırmasını yapmalı ve iş takibini de eksiksiz yürütmelidir.

Eğer ki başvurusu yapılmış ve işlemleri devam etmekte olan bir dosyayı aldıysa da, şu ana kadar olan sürecin kontrolünü sağlamalı ve devamlılığını getirmelidir.

Her işte olduğu gibi tasarım tescil danışmanlık hizmetinin de eksiksiz yürütülmesi gerekmektedir. Aksi taktirde tasarım sahibinin hak kaybı yaşaması kaçınılmaz olur.

Tasarım tescil danışmanlık hizmeti, başvuru öncesi araştırmalar, başvuru ve başvuru sonrası süreç takibini kapsamaktadır.

Tasarım tescil danışmanlık işlemleri ile ilgili sorularınız için iletişim formunu doldurabilir ya da detaylı bilgi için firmamız ile irtibat kurabilirsiniz.

Bilgi verebilmemiz için sizi aramamızı ister misiniz?

Size ulaşabileceğimiz iletişim bilgilerinizi paylaşın, patent ve marka tescili hakkında tüm sorularınızı cevaplamak için arayalım.

Gordion Patent'e hoşgeldiniz.