Başvurusunda bulunulan tasarımlar, her 15 günde bir Resmi Tasarım Bülteninde ilana çıkmaktadır ve 3 ay boyunca ilan da kalmaktadır.

Bu süre zarfında 3. Kişiler tasarımlarının benzerliği gerekçesi ile itiraz edebilmekte ve benzer olan tasarımların iptalini sağlayabilmektedir.

Figüratif olarak resim üzerinden bir karşılaştırma yapılamayacağı için tarafınıza tescilli görsellerin ihlal edilmesini önlemeniz yalnızca resmi bültende yapılacak itirazlar sayesinde mümkün olmaktadır. Resmi Tasarım Bülteninde yayınlanan tasarımlar, tasarım uzmanlarımız tarafından incelenerek sektörel, ürün bazlı ve firma bazında raporlanabilmektedir.

Benzerlik oranları analiz edilerek arşivleyebileceğiniz şekilde sizlere sunulur. Gerekli görüldüğü durumlarda ise itiraz işlemleri yapılarak süreç içerisinde bilgilendirme tarafımızdan yapılır.

Tasarımları izlemek, tescil işlemi kadar önemlidir.

Tasarım izleme işlemleri ile ilgili sorularınız için iletişim formunu doldurabilir ya da detaylı bilgi için firmamız ile irtibat kurabilirsiniz.

Bilgi verebilmemiz için sizi aramamızı ister misiniz?

Size ulaşabileceğimiz iletişim bilgilerinizi paylaşın, patent ve marka tescili hakkında tüm sorularınızı cevaplamak için arayalım.

Gordion Patent'e hoşgeldiniz.